Zákazkové šití oblečení především na BJD doll

Zakazkové šití

Yukata a Haori

17. dubna 2012 v 9:51
Tak a mám tu jeden ponovoroční rest. Loni jsem byla požádána o ušití Yukaty a Haori, laicky řečeno kimona, jelikož se udalosti skomplikovaly (stěhovaní a podobné) dostala jsem se k tomu, až po novém roce ... podle nakresů na klasické dospělácké kimono jsem si vyrobila střih, který jsem nejprve na nečisto ušila s kousku hadru(látky která je mi totalně na nic krom skušebních vzorků). Pak jsem si ještě doupravila míry a dala se do šití. Spodní dlouhá Yukata byla celkem rychlá, ale do vrhního Haori se mi nechtělo, věděla jsem, že zas je třeba ještě poupravit střih a taky že to bude podšíté což bylo uplně zabité Usmívající se ... Nakonec jsem se do toho pustila a šlo to, pak už jen dost ručního sešívání na rukávech. Ručně přišitá byla i lega a do ní zakomponované kroucené šňůrky a pak ještě ušít obi a výsledek je zde.
a tady již na majiteli Rozpačitý


Markétka

27. ledna 2012 v 14:53
Tak opět s velkým spožděním dodávám moje výtvory. Byla jsem dotázána zda bych mohla ušít něco i pro jinou než BJD panenku. Samozdřejmě kdo z vás zná můj blog ví, že šiji pro panenky, takže nebyl problém. Žádost zněla nějakou klasickou zastěrku s tričkem a punčocháčkama jako jsme nosívaly do školky ještě za našich mladých let :). Dostala jsem rozměry našla v mých střizích, jeden střih který častečně odpovídal požadavkům jsem předělala, jelikož byl na zastěrku, ale se zapínáním dozadu a ne dopředu a taky ho bylo nutné zůžit. Taktéž jsem musela předělat střih na tričko. Punčošky jsem nejdřív skoušela s maka a nebyly tak pružné pak jsem je udělala s pružnějšího materiálu a ty jsou zase volné, ale slibila jsem že časem ušiju ještě jedny a ty už snad budou v pohodě. Nejdřív je fotečka kdy jsem to skoušela na Sárce a pak už přímo s panenkou pro kterou bylo šito.


Trencle

19. září 2011 v 18:57
Byl na mě vznesen dotaz jestli bych ušila trenýrky pro BJD SD kluka. No sice jsem si nebyla jistá jak ro zvládnu když SD doma zatím žadné nemám, ale co bych neskusila že? No tak když už sem měla šít dvoje dala jsem avízo jestli by ještě někdo měl zájem a nakonec se z toho vyklubalo celkem sedmero trenclí. Sice jsem si řikala kampak jsem to klesla, že šiju trenýrky, ale co už. Usmívající se Na obrázku jsou troje protože sem je šila ve třech barvách a v bilé3x, šedé 3x a 1x v modré.
Fotka je mizerná, ale víceméně vystihuje barvy trenýrek, první neupravená byly barvy zas moc tmavé


Tak tady už máte jednoho klučíka v trenýrkách a další snad časem přibudou.Nemohla jsem si vybrat tak jsem vložila všechny fotečky.

Lolita kabátek pro Erinku

30. srpna 2011 v 19:50
Tenhle kabátek měl původně šít někdo jiný, jenže pořád nějak nebyl čas, šicí stroj a tak podobně. Takže se nakonec Erin rozhodla tuhle zakazečku svěřit mě ... Slovo dalo slovo koupila jsem látku a střih který jsem musela řádně poupravit aby odpovidal mé i Erinčině představě. Vyskoušela ušít pracovní hadrovzorek a pak už sem střihala a šila a stříhala a šila. Usmívající se Kabátek je ušitý s umělé usně v barvě bordó, podšitý klasickou podšívkou kterou jsem na podšití těchle drobných věcí použila poprvé. Kožíšek je z nějakého zbytku čehosi co jsme koupili už hodně dávno u našich Vietnamských prodejců a potahovali stím s manželem vlasnoručně vyrobené kočičadlo(kde je mu dnes konec). Zbylo pár odstřižků, které se mi dostaly pod ruku přesně v pravou chvili. Na zadní díl jsem použila dírky lila barvy s toho co jsem měla doma mi přišly nejvhodnější¨, když sem na ně vyraběla dírky v kabátku, tak sem sebou málem sekla krom vynaložení řádné sily proděravět specialnimi děrovacími kleštěmi 4 vrstvy látky, ještě snaha aby dírky měly přibližně stejný odstup. Ale nakonec jsem zvladla i tohle. Zbývalo sežehlit podšívku aby neodstavala, což jsem dělala přes mokrý kapesník a pak přišla řada na knoflíčky. Původně jsem vyrobila potahované knofličky které však ve vysledku působili humpolácky takže jsem je odparala a jala se hlůedat náhradu kterou jsem nakonec měla ve své výbavě a knoflíčky i barevně odpovidali což sem si velmi oddechla, takže přišila 10 pidi knoflíčku a uplně nakonec přišly na řadu patentky .... bléééé jak ja je nesnáším přišívat a to jsou ještě ze dvou dílů, ale zdarně jsem to zvládla a na Brněnský sraz vyrazila již s hotovým dílkem.

Erinka v kabátku


Zase jeden rest aneb první šatičky pro Denny

29. srpna 2011 v 12:11
Tak a je tu další rest který tu, už měl být docela dávno.
Šatičky jsem šila někdy v únoru kdy Wolfí teprve na Denny čekala. Tahle zakázka vznikla tak, že Wolfí utekly na aukru nějaké vyhlédnuté šatičky a ja ji nabídla, že ji nějaké ušiju, ona souhlasila. Domluvili jsme se tak, že ona pošle obrázek co by si asi přála a já se o to pokusím, dala na výběr ze tří látek které jsem měla v dostatečném množství (kdyby se nahodou něco nepovedlo). Wolfí si vybrala růžičkovou a já se pustila do šití. Tenkrát jsem byla docela "odvážná" neměla jsem žadný střih, rozměry jen z internetu a jala jsem se šít naostro, žadné skoušky na nečisto a tak podobně. Kde jsem tenkrát posbírala tolik odvahy mi vůbec není jasné.Korzet a živůtek jsou podšité, vzadu na šatičkách je zip a na korzetku patentky, přišlo mi to jako vhodnější varianta než dvojí patentky které docela vystupuji. Vše je doplněno růžičkama. Nakonec s toho vlasně vznikl celý set šaty, korzetek, punčošky, spoďárky, kolárek na krk (který se dá použít i jako čelenka do vlasů) a sponečky. Na fotkách si mužete prohlednout výsledek.


Tady je ještě v šatičkách Ainë která je měla poměrně dosti velké. Je to hold moje nudlička.

A tady už jsou fotky Denny v šatičkách odhalující i spodní prádelko.
Pánská sukňa

5. srpna 2011 v 17:55
Před časem jsem dostala dotaz, zda bych mohla ušít panskou sukňu ve stylu Gotik či Punk (nějak se v tom nevyznám). Dostala jsem obrázek jukla na něj a řikám si no snad jo. První pokus naštěstí na nečisto nebyl to pravé. Druhý pokus byl lepší jen bylo potřeba vymyslet zadní díl a pak teprve vytvořit střih. Míry jsem dostala, ale šijte něco podle něčeho když nejste ani švadlena, ani nemáte střih a ani panenku na které to vyskoušet. Modelkou byla Ainé, která je však podstatně menší a navíc je to divka. No nicméně sem dělala co jsem uměla a snad výsledek projde a bude se líbit a patřičně sedět dotyčné osůbce.

Zde fotografie podle které jsem tvořila, upozorňuji, že je to dle lidského modelu.
Se souhlasem majitelky Shirúa vám představuji hrdého majitele sukně. Musíte uznat, že mu to sluší mnohem více než Ainë.

Fialkové pro Wolfí

13. června 2011 v 18:43
Tak jsem je konečně uspěšně dokončila, ale trvalo mi to. Inspirovala jsem se těmito šatečky http://www.nine9style.com/shop/step1.php?number=1568 . Pro lněnou latku jsem se ponořila do svých zásob a vytahla fialkovou a režnou a dala na výběr, wolfí si zvolila fialkovou a ja se dala do díla. Nejdřívě jsem si strojově vyšila na látce vzoreček a pak bez jakeho koliv střihu sem začala formovat ,nejdří živůtek a pak sukýnku. Živůtek je podšitý stejnou látkou ovšem už ne vyšívanou protože to mi přišlo jako zbytečné, když to vidět stejně není. Wolfí si nepřála na rukávky kraječku a proto jsem ji nedala ani na živůtek jelikož sem ani žadnou vhodnou neměla, Na sukýnku jsem našila vlnkovaný prymek a nastal problém. Jak dozdobit živůtek?! Sice Wolfí řikala, že stačí, ale mně to nedalo a výsledek nakonec je takový jaký je.


A tady už je fotečka Wolfiiny Denny v šatičkách.

Obleček na prodej

22. dubna 2011 v 9:43

Jelikož mi chybí penízky na všech frontách ušila jsem jeden obleček na tiny BJD na prodej snad se bude libit a brzy se prodá. Mravenečky na šatečkách jsou mým dílem a jsou ťupované přes šablonku(kterou jsem si udělala sama) barvou na textil. Obleček je jediný kus originál.


Obleček pro 38cm velké miminko

11. prosince 2010 v 19:49
Minulý měsíc jsem byla požádána jednou známou jestli bych ji neušila oblečky na panenky miminka, které chce dát pod stromeček svým malým dcerkám a tady je první z nich. Na druhém se pracuje a dnes nebo zítra ho dokončím a pak vložím foto.


Druhý obleček pro známo na panenku miminko 45cm.
 
 

Reklama