Zákazkové šití oblečení především na BJD doll

Patchwork

Pouzdra pro Afriku

16. září 2013 v 10:06
Na dámě se oběvil chritativní projekt pro děti do afriky kdy se sbírají školní pomucky jako tužky, sešity,pastelky a podobně. Švadlenky které chtěli se mohly zapojit tím že ušijí penály. Věděla jsem, že moc času mi doma nezbývá ani na své projekty, ale tohle se mi zdálo správné a tak jsme s dcerama nakoupily nějaké školní potřeby a já ušila nejdřív jedno pouzdro, ale pak mi to nedalo a ušila jsem ještě dvě. Doufám, že se sejde dost penálů aby vyšly na všechny děti.

Snad se budou líbit.


A všechna 3 pohromadě.

Jednoho dne možná deka

3. září 2013 v 17:52
Kdysi když jsem si kupovala nově svůj šicí stroj Veronicu jsem slibila, že jednou ušiju deku(přehoz na postel). Dlouhou dobu jsem se patchworku nevěnovala a tak se to odsouvalo a odsouvalo. Před pár dny jsem se tak nějak naštvala a řekla si že se do ní pustím. Motiv byl vybrán už nějakou dobu jen jsem se potřebovala ujistit, že je to to pravé a že na první velkou deku snad zvladnutelné. V pondělí jsem šla vybrat látky původně jsem myslela, že budu muset oběhnout mnohem víc obchůdku s látkama, ale překvapivě jsem vybrala hned v prvním a to v galanterii u nás. Věděla jsem, že chci něco do fialova s kontrastem v smetanové nebo béžové barvě. Přinesla jsem poklady domů, odložila je a věnovala se domácnosti. Později odpoledne jsem se dala do díla vyžehlila látky, naplanovala co asi jak a začala řezat. Nařezala několik průhů a znich pak čtverečky, ale nenařezala jsem vše jelikož jsem chtěla brzy vidět výsledky. A tak jsem začla črkat a sešívat a žehlit a sešívat a nakonec se vysledek dostavil. Spočetla jsem si, že zhruba při dvou hvězdách denně, bych mohla zhruba za 12 dnů mít dostatek hvězd abych mohla začít sesazovat top, ale jak to dopadne to se ještě uvidí. Zatím sem za včerejšek udělala 3 hvězdy a dnes zatím jednu a snad ještě jednu zvládnu, každopadně norma je splaněna. Jediný velký problém jsou moje záda která notně při této činnosti trpí. No a pak má malá všetečka, kterou, když chci něco dělat, musím někomu svěřit do péče, tak doufám, že to snad nějak půjde.
Jak pokračuji z dekou, no nestojí to za řec moje předsevzetí udělat 2 bloky denně vzalo za své. Za jedno jsem neměla dostatečné množství látky a tak nezbývalo než dokoupit. Po té co jsem ušila 13 bloků to bylo někdy kolem 7-8.9 mě chytily záda. Ale nakreslila jsem si alespoň jak by deka měla vypadat. Nakonec mi vyšlo, že bloků bude muset být 30, což je o 6 více než jsem plánovala původně a ještě bych k dece chtěla dva polštářky. Smějící se Alespoň přidávám fotku 13 bloků a nákres.
Dnes jsem ušila další blok takže už jich je 14 a stále to ještě není ani polovina je to běh na dlouhou trať a to mi už teď vrtá hlavou kde budu deku kompletovat.

Tchibo sovičky

27. srpna 2013 v 9:13
Střih na sovičky jsem získala na patchworkové diskuzi na dámě, když nějaká šikulka švadlenka dala odkaz na německé stránky Tchibo, kde právě odkazovala na zmíněný střih. Sovičky jsou vyplněné dutým rounem smíchaným s levandulí aby voněly.

růžičková taška

27. srpna 2013 v 9:08
Potřebovala jsem tašku, která by plnila hned několik funkcí najednou. Byla elegantní, aby se mohla nosit místo kabelky, ale aby pojmula nákup, když se budu vracet kupříkladu od lékaře. Musela mít jednu kapsu, ale né na zip(ten mě akorát zdržuje když vytahuju mobil), ale zapínání tašky na zip mělo být, to zas proti nevítaným navštěvníkům. No a nakonec dost dlouhé uši, abych ji mohla dát na rameno. Látky jsem si vizualně vybrala tak nějak už davněji, když jsem byl u nás v galanterii a tak jsem se nejdřív vypravila na nákup a pak hurá do šití. O rozměrech jsem neměla vůbec žadnou představu, proto jsem nějak vypočetla něco a začla šít. Nakonec je taška o 10cm vyšší než sem asi měla představu, ale nevadí o to vic věcí pojme. Je vystužená ronofixem a má podšívku, na které je zmiňovaná kapsa, která je jen v té časti kde je přišitá také vystužená ronofixem. Pro někoho možná jednoduchá, ale pro mě splňuje to co jsem potřebovala a tak jsem spokojená.

Polštářek se Suebonnet

22. srpna 2013 v 13:01
Rozhodla jsem se, že zde dám i další mé vytvory a nejen ty ohledně panenek a tak jeden nejnovější výtvor je zde.

Jde o mou první aplikaci pannenky Suebonnet a také jsem poprvé vyzkoušela novou látací(quiltovací) patku a poprvé volně quiltovala. Měla by být pro jednu z mých holčiček, ale ještě jsem se nerozhodla pro kterou. Rozpačitý
 
 

Reklama