Zákazkové šití oblečení především na BJD doll

Delilah

Botičky pro Deli

16. září 2010 v 18:04
Vím, že jsem říkala, že už botky nikdy dělat nebudu, ale dnes když jsem dnes něco hledala v šuplíku objevila jsem diařík s roku 2007 a na něm krasnou koženku. Hned jsem věděla, že sní musí být botky a jelikož Del má nedostatek botek rozhodla jsem se je udělat na ní a taky proto, že jsem si říkala, že na plochou nožku snad botky zvládnu. Když šla odpoledne maličká s manželem spát tak jsem se na to vrhla. Měřila jsem, obkreslovala stříhala a šila, bohužel mi opravdu nervičky neslouží a tak se mi okamžitě začaly třepat ruce, ale nedala jsem se odradit. když jsem měla hotové botky bez podpatků musela jsem si dát pauzu, protože maličká ještě spala a fimo jsem měla v ložnici. Jakmile se vzbudila vymodelovala jsem podpatky a šup s nimi do trouby, za 40 minut už jsem zase mohla pokračovat a tak jsem lepila a lepila a lepila. A výsledek jsou botky které se mi konečně myslím podařily. Teď ještě k nim nějaký pěkný ohoz, ale ten až někdy protože teď se připravuji na něco jiného. A tady už si můžete prohlédnout botky a botky i s nožičkama.

Botky
Botky

Delilah Elfka

1. září 2010 v 16:22
Jelikož mám zlatého můžíčka který mně podporuje v mých koníčcích dostala jsem od něj příčesek který objevil v bazaru. Byla to taková spona na které byla navlečená síťka a na síťce našité vlásky spletené do copánků. Prý že si mám pohrát. A tak jsem sundala sponu a začala odpárávat proužky s vlásky, ze síťky jsem utvořila základ paručky aby seděl Del na hlavinku a pak jsem začala nejdřív našívat vlásky na ofinku pak jsem to vzala od týlu a pokládala proužky s vlásky tak aby se střídaly a kryly tak síťku a proužky na kterých jsou upevněné vlásky. Pak jsem zjistila, že na horní část bude potřeba jiná taktika a tak začala zkoušet a na třetí pokus to jakž takž vyšlo. Není to zdaleka dokonalé a vím, že příště (tedy pokud nějaké bude) bych to udělala jinak. A jelikož to byla docela piplačka tak už se nedivím, že jsou paručky pro panenky tak drahé. Pak jsem musela k vláskům vymyslet nějaký oděv, vytáhla jsem střih který mi dělala kamarádka Marilevka jenže ouha když jsem too ušila zjistila jsem, že šatičky jsou kratší než jsem je chtěla mít a teprve pak mi docvaklo co znamenalo na střizích 6cm se šipkou.  Ale tak či tak by mi to ani nevyšlo, šatky jsou ušitý s dětských sametových dupaček které vynosily minimálně 3 děti. A tím pádem vyvstal nový problém co Del na nožky botky má dvoje a ani jedny nebyly vhodné a tak jsem se dala do dělání bačkůrek. Bačkůrky jsou teda děsivé, ale svůj účel splňují a to je pro mně podstatné. No a pak když jsem si své dílo prohlížela v celku přišlo mi, že Delinka vypadá teď jako Elfka. A teď je na vás, aby jste posoudili jak jsem se s tím poprala a jak dlece se mi to nepovedlo.


Delilah

Del v pyžamku

29. ledna 2010 v 10:07
Pyžamko už mám doma delší dobu a dokonce i nafoceno, ale nějak jsem nebyla schopna fotku dříve vložit takže až teď. Pyžamko jsem vydražila na e-bay.

Delilah v ružovém ponožovém svetříku

29. ledna 2010 v 9:53
Inspiraci jsem si pujčila od Dezi která na Damě ukazovala obleček s ponožek. Nahodou jsem mněla štěstí a sehnala ponožky s norským vzorem a tak jsem se pustila do šití svetříku ovšem první pokus nedopadl dobře a tak jsem musela počkat až mi dcera přiveze z Ostravy další ponožky. Včera mi je přivezla a tak jsem se hned dala do šití. Šila jsem především na stroji, vše bylo potřeba zaentlovat akorát rukávy jsem vsazovala ručně, jelikož svetřík nemá boční švy a tak byl prostor na přišití rukávku dost malý, aby se vlezl pod patku stroje. K svetříku jsem ještě ze zbytku ponžek udělala čepičku a podkolenky. No a když jsem mněla ušito zvažovala jsem co k tomu kalhoty se mi k tomu tak nějak nehodily na kamaše jsem neměla material a tak jsem ušila skladanou sukni není dokonalá protože jsem přesně nevěděla jak na to. No a nakonec jsem celý obleček doplnila bilýma punčochačema a botičkama, které jsou ovšem koupené.


Vampirský obleček pro Del

3. prosince 2009 v 22:15
Tento obleček pro Delilah jsem koupila na e-bay, protože se mi moc libí a taky sem potřebovala pro Del nějaké botičky. Rada bych ještě nějaké další botky a oblečky které patří k Del.

Bundička pro Del

12. listopadu 2009 v 12:39
Požadala jsem kamarádku Marillevku o střih na bundičku s kapucí a ona mi jej udělala, je to velká šikulka. Chtěla jsem střih na tonnerku protože jsem si myslela, že bude i dobrý Del, ale neuvědomila jsem si, že má větší hlavu a tak kapucku neobleče, což mi nevadí ma ji alesoň na ozdobu. Bundička je celopodšitá flanelem a vrchní čast je manžestr. Zip byl trošku problem jelikož nejmenší rozepíbací zip jsem sehnala 25 cm a potřebovala jen asi 12cm, ale nakonec jsem si poradila, jen ho nesmím dopínat na doraz aby mi nevyjel, což už se mi stalo.

Del v laclačcích

4. listopadu 2009 v 13:59
Zima se kvapem bliží a tak jsem se rozhodla ušít něco teplejšího. Střih na lacláčky mi udělala Marillevka a tím ti ji mnohokrát děkuji. Trošku jsem se stím prala tak prosím o schovívavost, přece jen nejsem skušená švadlena a spousta věcí mi ještě dělá problemy i když se snažím.

Del s čičinou

1. října 2009 v 11:33
Vydražila jsem si šatičky Madame Alexander "Meg picnick dress" a nepodivala se do popisu, takže jsem si mysle že budou některé 8" panence, když sem otevřela balíček který dorazil minulý týden, lekla jsem se jak jsou velké. Nejdřív jsem si myslela, že jsou ještě na větší panenku, ale skusila jsem je Del a ony ji sedí. Obleček se skladá ze šatiček, spodničky, bombarďáčků(delší kalhotky), podkolenek, stuhy do vlásků a botiček, které sedí Del na plochou nožku.

Delilah podruhé

14. září 2009 v 19:06
Delilah v rozpracovaných šatičkách.

Delilah

8. září 2009 v 11:06
Tak včera dorazil jeden balíček a dnes druhý z Ameriky a v něm nadherná Delilah. Jsem z ní uplně radostí celá bez sebe. Je trošku proporcema jiná než jsem byla zvyklá na Tonerky, ale to mi vůbec nevadí. A tady ji máte:
 
 

Reklama