Zákazkové šití oblečení především na BJD doll

BJD

Spirálky

4. září 2012 v 11:19
Po dlouhé době se mi podařilo dokončit "kostlivce".
V loni jsem si zakoupila tento nadherný střih a začala na internetu pátrat po nějaké černobílé látce. V jednom patchworkářském e-shopu jsem natrefila na tyhle krasné spirálky a zjistila, že látku si mohu přímo prohlednout v Ostravě, v prodejně kterou dobře znám. Jednou (jelikož jsem ještě bydlela v Havířově) jsem se při nějaké přiležitosti do obchůdku vypravila a zjistila, že je tato látka na tyhle šaty přímo idealní. Motiv byl akorát malý, aby na šatech krásně vynikl. Koupila jsem zhruba 35cm z obou látek. Doma jsem se dala do stříhaní. Jsem zvyklá vše stříhat rovnou zrcadlově (levou a pravou stranu) a tak jsem vystřihla dvakrát největší díl šatů spirály. Načež jsem zjistila, že je to špatně, (dvakrát měř, jednou řež), takže jsem měla pocit, že už nemám šanci,aby mi to z toho zbytku látky vyšlo. Řekla jsem si, že ji zas při nějaké přiležitosti dokoupím, na to už nedošlo. Před nedávnem jsem si na tento projekt vzpomněla, vytáhla a přeměřovala a nakonec jsem uznala, že by mohla látka stačit. Jelikož můj nejnovější šicí stroj byl pokažený a na starším Luczniku se dala šít jen bavlněná látka, rozhodla jsem se, že to zkusím. Stříhala jsem a sešívala, až byl přední díl šatů hotový. Zbývalo ušít podšívku a k ní přišít spodničku. Protože látka se spirálkama mi přišla na podšívku přiliš hrubá, ušila jsem ji s čistě bílé tenší bavlněné látky. Nakonec jsem chtěla vytvořit spodničku, jenže ouha na spodničku bylo potřeba teměř stejné množství látky co na celý vrchní díl šatů a tolik už sem ji neměla. Hned jsem sedla k počítači a okamžitě jsem začla látku v uvedeném e-shopu hledat. Bohužel jsem ji nenašla a začala jsem mít obavy. Nakonec jsem koukla na stránky, které si nechávají tuto látku pro sebe vyrábět a tam ji ještě měli. Okamžitě jsem si 0,5 metru látky objednala a čekala. Docela dlouho trvalo, než látka dorazila a pak než jsem si ji mohla vyzvednout. Doma jsem se dala do šití a opět zádrhel. Nebyla jsem schopna za žadnou cenu látku nařasit pomocí staršího stroje Luczníku, jelikož nit byla velice napjatá a neustále se mi trhala. Po asi šestém pokusu jsem to vzdala, ručně to nařasit nešlo, neboť látka byla dvojitě a musela se velmi hustě zřasit, aby se dosáhlo výsledného efektu. Včera jsem si z opravy donesla mou milou Veroniku(šicí stroj) a hned jsem se vrhla na dodělání. Nařasila látku, přišila jí na podšívku a ... zjistila, že je příliš dlouhá. Takže jsem ji odpárala zkrátila a přišila ještě jednou a konečně bylo hotovo.


Bohužel moje milá Megan by potřebovala vetší poprsí, aby se výštřih trochu nadnesl. :)

A ještě punčohy, které už sem šila před nějakým čáskem.

šatičky pro Loretku

11. července 2012 v 10:38
Po dlouhé době jsem měla plodný víkend, namalovala jsem jeden face-up a ušila šatičky pro mou viktorianskou dívenku. Bohužel se mi zatím nechce moc rozepisovat a fotek taky moc není snad možná někdy později.
Nová Ainë

25. května 2012 v 11:18
Tak zase přidávám jeden příspěveček (jsem zvědavá kdy dodám ty starší) Ainë konečně dostala nové oblečení. Chuděra pořád čekala a čekala, ale nakonec se dočkala. Bodýčko je z jemného upletu a když jsem ho vzala do ruky byla jsem přesvědčena , že stoho materiálu absolutně nemohu nic ušít. Sukýnka je kombinací černého dederonu a organzy šitá bez jakéhokoliv střihu, protože je to velmi jednoduché. Nadkolenky jsou taky s dederónu a jsou trochu divné časem je ušiji s jiného materialu, ale momentálně jsem prostě vzala to co bylo po ruce. Nakonec jsem vrtla dírky vyrobila naušničky a opravila řetízek s klíčkem, opasek je náramek od Vietnamců na který jsem nahodou narazila včera, když jsme před focením se Sayu šly něco nakoupit. A ještě jeden detailík který jsem musela vyfotit zvlášť neboť na žádné s fotek není vidět a to můj pokus o motýlka s perličkama na pravém rukávku.
BO Sebastián

27. února 2012 v 8:58
Takže přidávám box opening Sebastiána. Fotila dcera a u některých fotek zapoměla přepnout na blesk a tak jsou velmi mizerné za to se omlouvám, ale bohužel už se stalo.


Otevřeno jako už tradičně vzhůru nohama.


Krásná krabice škoda, že to písmo na fotkách nevinikne.

Obrázek ELLY.

Krabice plná věciček nejen pro mě.

Nefoť mu ten zadek, chudák DHL ka ho obrálila :(

Prvně hlavička ELLY.

Fotka blbá, ale hlavička krásná už se těším až bude mít faceup.

Sebastiánka jsem obrátila, ať na mě nevystrkuje pozadí. :)

Kuk už na tebe koukám. Líbím se ti?

Jsi krásný, Megan, už se na tebe nemohla dočkat a jen co to půjde dostaneš faceup.

Růžový kostýmek pro Megan

28. ledna 2012 v 12:23
Tak se konečně dokopavám k tomu abych, napsala něco malo o dalším ze svých výtvorů.Je to růžový kostýmek pro Megan který jsem šila v době kdy jsem Megan ještě doma neměla. Střih mám od MHD desing, který jsem si odtamtud k tomuto účelu koupila. Nejdřív měl být kostýmek fialkový, ale nakonec jsem sehnala bílorůžovou krajku se stužkou která se mi moc líbila, tak jsem použila růžový len který jsem měla již delší dobu v zásobách. Ušila jsem sukni, halenku a baretek koupila jsem dvě náušnice které jsem použila jako brože (bohužel momentálně je jedna nezvěstná). A na sukýnce jsem žlutou tenkou stužkou vyšila růžičky. Ještě než jsem měla doma Megan byla u mě Omegis se svými holkami a jelikož Omeshall je velikostně pžibližně stejná jako Megan vyskoušeli jsme to nejdříve na ní. Když dorazila Megan pořád se mi zdálo, že má kostýmek moc velký, ale nakonec jsem ji v něm přece jen vyfotila.Přidavám jednu trochu detailnější fotku kostýmku.

Megan box opening

22. listopadu 2011 v 19:11
Tak se konečně dokopávám dát jsem box opening Megan, jen stím vším okolo nebyl tak veselý jak jsem očekávala a hlavně asi nemám stále čas si ji pořádně vychutnat. Komentovat asi nemusím.

obleček na Loretku

4. října 2011 v 11:21
Včera ačkoliv mi bylo děsně mizerně jsem vylezla ven fotit rest. Fotky sice jsou,ale ač jsem si myslela, že se mi uleví když na chvíli pujdu ven tak opak byl pravdou. Šatičky s kabátkem jsem měla ušité dřív než Loretka dorazila, šatičky jdou použít oboustraně a kalhoty a bodýčko s Hello Kitty jsem šila někdy o prázninách asi začátkum srpna.

Face-up

7. srpna 2011 v 14:04
Nový faceup Loretky.
Loretka k porovnání bez face-pu a po něm. Face-up jsem si dělala sama chtěla jsem pihovatou zrzečku.Box opening Loretka

7. srpna 2011 v 13:51
Jedna starší záležitost která už tu měla proběhnout dávno, jenže já jsem neschopná. Takže teprve dnes.

Kouzelná krabička

Bordel nebordel trháme jak vzteklí.

A samozdřejmě naruby

Nádherná tyrkysová krabice (B&G)

A uvnitř ještě hezčí polštářek bonbonek

Co se skrýválo pod polštářkem? 2 dárečky v podobě paručky a oblečku.

Ještě chvilka napínáníčka. Mrkající

A tady už Loretka, minule to byl pupík co oběvila má nejmenší a teď očičko.

Všichni si chtějí Loretku podržet.

A Tady již oblečená v oblečku který s ní dorazil kvalitu raději komentovat nebudu. Paručku už jsem doma měla ta co přišla dárkem je příliš velká.

Jedny rychlejší

23. června 2011 v 15:50
Komentář přidám možná později, momentálně jsem nemocná a nechce se mi psát.

Ainë jako lolita

3. dubna 2011 v 21:43Box opening aneb odhalení Abigail

31. března 2011 v 7:26
Sice na ty box openingy nejsem i když se mi libí si je prohlížet, ale co bych neudělala pro své ....

Zahadná krabička


Bez nožíku ani ránu.


Už je to otevřené a uvnitř sáček s organzy a copak najdem asi pod ním?


Obrázek nebo certifikát? Kdo ví ...


Mumijka


Druhá vrstva ...


třetí vrstva, loupeme cibuli ještě že u tehle se nebrečí, maximalně štěstím.


že by,že by no asi jo ...Úplné odhalení. Hele ono to má pupík.

Maminko máte holčičku ....


Někomu pomahají kočky, fretky, psi a jiné, mně pomahaly tyhle dvě zvířátka.


Ja si ji chci taky na chvilku podržet.


Hele sotva se to narodilo a už to chodí, to jsou mi ale věci ....


Mám vlasy,mám vlasy ... jen bych se do nich asi schovala uplně celá.

Domací obleček pro Ainë

28. ledna 2011 v 21:31
Původně sem nemyslela, že vůbec něco vznikne, zkoušela jsem střihy na korzet, ale nakonec jsem to nějak spatlala a jsou šatky. Svetřík už vznikl záměrně aby tyto šatky doplnil, přece jen máme ještě docela chladno. Paručka je vypůjčená od Elušky. Botky přišly od mimiwo a punčocháčky už byly nějakou dobu ušité a já je konečně mohla využít.

Ainë

Ainë

Třetí obrázek je jen detail šněrování.
Ainë

Můj malý box opening

27. prosince 2010 v 21:56
Jelikož mi Ainë došla jen v bublinkovém obalu rozhodla jsem se ji ušít podobný polštářek jako mají některé firmy které vyrabějí BJD. A vím, že se natačejí box openingy. Ja na to nějak nejsem takže tohle jsem pojala jako takový malý box opening.  Ještě si chci ušít přenášecí taštičku, ale tu zase až někdy.


Ainë

Ainë

Ainë

16. prosince 2010 v 18:32
Tak i když jsem v to ani nedoufala, jsem se ještě letos dočkala své první BJD. Je to Mei od firmy Resin Soul. Velký dík patří Berušce která mi ji pomohla získat. A jelikož jsem ji původně měla mít k vánocům je můj obleček pro ní vyloženě v duchu vánočním. 

Ainë

S miminkovského trička jsem ušila punčošky a bodýčko. Střih na bodýčko jsem si dělala sama a tím pádem musela několikrát přešívat. Kabátek je podle střihu od Dezi čímž ji moc děkuji (jen prostě mi tam chyběly ty přídavky na švy).

Ainë

Paručka je vyrobená s rouna s mořských řas a Tussahu (druh hedvábí, získaný od bource morušového krmeného na dubovém listí). Lapalie spojené s vyrobou paručky popisovat nebudu jen dodám, že vlásky jsou ještě probarvené fialkovou barvou na hedvábí a dělají jemný melírovaný nádech.

Ainë

Ainë
 
 

Reklama