Zákazkové šití oblečení především na BJD doll

Jednoho dne možná deka

3. září 2013 v 17:52 |  Patchwork
Kdysi když jsem si kupovala nově svůj šicí stroj Veronicu jsem slibila, že jednou ušiju deku(přehoz na postel). Dlouhou dobu jsem se patchworku nevěnovala a tak se to odsouvalo a odsouvalo. Před pár dny jsem se tak nějak naštvala a řekla si že se do ní pustím. Motiv byl vybrán už nějakou dobu jen jsem se potřebovala ujistit, že je to to pravé a že na první velkou deku snad zvladnutelné. V pondělí jsem šla vybrat látky původně jsem myslela, že budu muset oběhnout mnohem víc obchůdku s látkama, ale překvapivě jsem vybrala hned v prvním a to v galanterii u nás. Věděla jsem, že chci něco do fialova s kontrastem v smetanové nebo béžové barvě. Přinesla jsem poklady domů, odložila je a věnovala se domácnosti. Později odpoledne jsem se dala do díla vyžehlila látky, naplanovala co asi jak a začala řezat. Nařezala několik průhů a znich pak čtverečky, ale nenařezala jsem vše jelikož jsem chtěla brzy vidět výsledky. A tak jsem začla črkat a sešívat a žehlit a sešívat a nakonec se vysledek dostavil. Spočetla jsem si, že zhruba při dvou hvězdách denně, bych mohla zhruba za 12 dnů mít dostatek hvězd abych mohla začít sesazovat top, ale jak to dopadne to se ještě uvidí. Zatím sem za včerejšek udělala 3 hvězdy a dnes zatím jednu a snad ještě jednu zvládnu, každopadně norma je splaněna. Jediný velký problém jsou moje záda která notně při této činnosti trpí. No a pak má malá všetečka, kterou, když chci něco dělat, musím někomu svěřit do péče, tak doufám, že to snad nějak půjde.
Jak pokračuji z dekou, no nestojí to za řec moje předsevzetí udělat 2 bloky denně vzalo za své. Za jedno jsem neměla dostatečné množství látky a tak nezbývalo než dokoupit. Po té co jsem ušila 13 bloků to bylo někdy kolem 7-8.9 mě chytily záda. Ale nakreslila jsem si alespoň jak by deka měla vypadat. Nakonec mi vyšlo, že bloků bude muset být 30, což je o 6 více než jsem plánovala původně a ještě bych k dece chtěla dva polštářky. Smějící se Alespoň přidávám fotku 13 bloků a nákres.
Dnes jsem ušila další blok takže už jich je 14 a stále to ještě není ani polovina je to běh na dlouhou trať a to mi už teď vrtá hlavou kde budu deku kompletovat.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marie Marie | 3. září 2013 v 20:51 | Reagovat

Už se rýsuje krásná deka. Barvičky jsou moc pěkně sladěné. Přeju ,aby zádíčka byla v pořádku. M. :D

2 megara01 megara01 | E-mail | 3. září 2013 v 21:33 | Reagovat

[1]: Děkuji, dnes jsem nakonec ještě jednu zvládla, takže už jich je 5, ale nevím jak to bude zítra jedu k zubaři tak to moc dobře nevidím. :-?

3 Gizela Gizela | 4. září 2013 v 6:18 | Reagovat

To bude krásná deka, máš moc krásné látky.

4 megara01 megara01 | E-mail | 4. září 2013 v 8:19 | Reagovat

[3]: No doufám, že s toho ta deka jednou bude. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama