Zákazkové šití oblečení především na BJD doll

Srpen 2011

Lolita kabátek pro Erinku

30. srpna 2011 v 19:50 Zakazkové šití
Tenhle kabátek měl původně šít někdo jiný, jenže pořád nějak nebyl čas, šicí stroj a tak podobně. Takže se nakonec Erin rozhodla tuhle zakazečku svěřit mě ... Slovo dalo slovo koupila jsem látku a střih který jsem musela řádně poupravit aby odpovidal mé i Erinčině představě. Vyskoušela ušít pracovní hadrovzorek a pak už sem střihala a šila a stříhala a šila. Usmívající se Kabátek je ušitý s umělé usně v barvě bordó, podšitý klasickou podšívkou kterou jsem na podšití těchle drobných věcí použila poprvé. Kožíšek je z nějakého zbytku čehosi co jsme koupili už hodně dávno u našich Vietnamských prodejců a potahovali stím s manželem vlasnoručně vyrobené kočičadlo(kde je mu dnes konec). Zbylo pár odstřižků, které se mi dostaly pod ruku přesně v pravou chvili. Na zadní díl jsem použila dírky lila barvy s toho co jsem měla doma mi přišly nejvhodnější¨, když sem na ně vyraběla dírky v kabátku, tak sem sebou málem sekla krom vynaložení řádné sily proděravět specialnimi děrovacími kleštěmi 4 vrstvy látky, ještě snaha aby dírky měly přibližně stejný odstup. Ale nakonec jsem zvladla i tohle. Zbývalo sežehlit podšívku aby neodstavala, což jsem dělala přes mokrý kapesník a pak přišla řada na knoflíčky. Původně jsem vyrobila potahované knofličky které však ve vysledku působili humpolácky takže jsem je odparala a jala se hlůedat náhradu kterou jsem nakonec měla ve své výbavě a knoflíčky i barevně odpovidali což sem si velmi oddechla, takže přišila 10 pidi knoflíčku a uplně nakonec přišly na řadu patentky .... bléééé jak ja je nesnáším přišívat a to jsou ještě ze dvou dílů, ale zdarně jsem to zvládla a na Brněnský sraz vyrazila již s hotovým dílkem.

Erinka v kabátkuZase jeden rest aneb první šatičky pro Denny

29. srpna 2011 v 12:11 Zakazkové šití
Tak a je tu další rest který tu, už měl být docela dávno.
Šatičky jsem šila někdy v únoru kdy Wolfí teprve na Denny čekala. Tahle zakázka vznikla tak, že Wolfí utekly na aukru nějaké vyhlédnuté šatičky a ja ji nabídla, že ji nějaké ušiju, ona souhlasila. Domluvili jsme se tak, že ona pošle obrázek co by si asi přála a já se o to pokusím, dala na výběr ze tří látek které jsem měla v dostatečném množství (kdyby se nahodou něco nepovedlo). Wolfí si vybrala růžičkovou a já se pustila do šití. Tenkrát jsem byla docela "odvážná" neměla jsem žadný střih, rozměry jen z internetu a jala jsem se šít naostro, žadné skoušky na nečisto a tak podobně. Kde jsem tenkrát posbírala tolik odvahy mi vůbec není jasné.Korzet a živůtek jsou podšité, vzadu na šatičkách je zip a na korzetku patentky, přišlo mi to jako vhodnější varianta než dvojí patentky které docela vystupuji. Vše je doplněno růžičkama. Nakonec s toho vlasně vznikl celý set šaty, korzetek, punčošky, spoďárky, kolárek na krk (který se dá použít i jako čelenka do vlasů) a sponečky. Na fotkách si mužete prohlednout výsledek.


Tady je ještě v šatičkách Ainë která je měla poměrně dosti velké. Je to hold moje nudlička.

A tady už jsou fotky Denny v šatičkách odhalující i spodní prádelko.

Vesta

15. srpna 2011 v 12:29 Novinky
Tak jsem si vždycky řikala, že na děti šít nebudu jelikož když koupím vyjde to levněji. Avšak musím změnit názor v některých připadech se oplatí něco ušít.
A tady už je má živá 15ti letá panenka a její vysněná vestička. Vestička má nadherný kašmírový vzor který se nejdřív dceři nelibil, ale teď je spokojená.


Face-up

7. srpna 2011 v 14:04 BJD
Nový faceup Loretky.
Loretka k porovnání bez face-pu a po něm. Face-up jsem si dělala sama chtěla jsem pihovatou zrzečku.
Box opening Loretka

7. srpna 2011 v 13:51 BJD
Jedna starší záležitost která už tu měla proběhnout dávno, jenže já jsem neschopná. Takže teprve dnes.

Kouzelná krabička

Bordel nebordel trháme jak vzteklí.

A samozdřejmě naruby

Nádherná tyrkysová krabice (B&G)

A uvnitř ještě hezčí polštářek bonbonek

Co se skrýválo pod polštářkem? 2 dárečky v podobě paručky a oblečku.

Ještě chvilka napínáníčka. Mrkající

A tady už Loretka, minule to byl pupík co oběvila má nejmenší a teď očičko.

Všichni si chtějí Loretku podržet.

A Tady již oblečená v oblečku který s ní dorazil kvalitu raději komentovat nebudu. Paručku už jsem doma měla ta co přišla dárkem je příliš velká.

Pánská sukňa

5. srpna 2011 v 17:55 Zakazkové šití
Před časem jsem dostala dotaz, zda bych mohla ušít panskou sukňu ve stylu Gotik či Punk (nějak se v tom nevyznám). Dostala jsem obrázek jukla na něj a řikám si no snad jo. První pokus naštěstí na nečisto nebyl to pravé. Druhý pokus byl lepší jen bylo potřeba vymyslet zadní díl a pak teprve vytvořit střih. Míry jsem dostala, ale šijte něco podle něčeho když nejste ani švadlena, ani nemáte střih a ani panenku na které to vyskoušet. Modelkou byla Ainé, která je však podstatně menší a navíc je to divka. No nicméně sem dělala co jsem uměla a snad výsledek projde a bude se líbit a patřičně sedět dotyčné osůbce.

Zde fotografie podle které jsem tvořila, upozorňuji, že je to dle lidského modelu.
Se souhlasem majitelky Shirúa vám představuji hrdého majitele sukně. Musíte uznat, že mu to sluší mnohem více než Ainë.