Zákazkové šití oblečení především na BJD doll

Květen 2010

Pyžamová párty

27. května 2010 v 18:01 Sarah
Již před časem jsem ušila pyžamko pro Sarku které jsem v měla v plánu delší dobu nejdříve jsem nemohla sehnat flanel a pak jsem sehnala červenočerný kostičkovaný, ale ořád jsem se neměla k tomu abych ho ušila a v bžeznu se mi podařilo sehnat flanel s medvídky který jsem chtěla puvidně.
Doma mám od kamaradky 18" panenku Madame Alexander kterou jsem ji někdy v loni objednávala s dollmarketu a slibila jsem ji, že ji na ni něco ušiju a jelikož mi zbyl ten červenočerný flanel rozhodla jsem se ušít ještě jedno pyžamko aby si Sarka s kamaradkou mohly udělat pyžamovou party.
Sarka v pyžamku
pyžamo
Pyžamová párty

Malé miminko ve fialovém.

23. května 2010 v 15:49 miminka
Tohle miminko už leželo delší dobu nahé a dcerka Viktorka mně prosila jestli bych mu něco neušila. Nejdřív jsem si myslela, že asi nebudu mít tak malý střih, ale když jsem si chtěla vykreslit střih který mám s ebay na větší miminko, zjistila jsem že jsou tam střihy ve 3 velikostech a jeden přesně na miminka 10"-12" a tohle miminko má asi 25cm. Mněla jsem čtverec látky o velikosti 50x55cm který jsem si koupila puvodně snad na patchwork, ale motivek se mi právě libil a hodil na tohodle prcka. Mněla jsem obavy aby mi látka stačila na celý komplet a tak jsem usporně střihala a vyšlo to přesně. Na lobouček jsem našila satenovou stužku na zavazování a dozadu na ozdobu. Příští mněsíc budu muset jít vykoupit galanterii jelikož mi dochazejí nitě, stužky, krajky a jiné věci potřebné k šití. 

Mimi

Mimi

Mimi
Mimi

 A tady jsou obě miminka pro srovnání velikosti.

Mimi

Miminko v květinkovém

23. května 2010 v 15:27 miminka
Rozhodla jsem se dětem obšít jejich miminka jelikož povětšinou ležela někde nahá a některé oblečky už ani nebyly  nalezení. Koupila jsem si loni u nás v jednom obchodě s oděvními latkami střih z burdy je ve dvou velikostech což je super jedna velikost je na panenky asi 30-35cm a druhá 45-50 je tam víc střihů na ruzné oblečky které ještě v budoucnu planuju použít. Všechno jsem si předem promyslela spodní obleček kalhotky a košilka jsou s bavlny kterou jsem koupila v Ikey za 50kč metr na lemy jsem vyšila na stroji větvičkové listečky bilou barvou aby nebyly napadné a jemně doplňovaly celý obleček. Šatičky a šáteček jsem ušila s kitičkované bavlny kterou jsem již použila na My scene a Tonerku Rosalii, nevěděla jsem jestli mi látka vyjde ale vyšla a dokonce ještě kousek zbyl. Na šatičkách jsem si dělala šikmý proužek (mám tvořítko), ale bohužel ani tak mi to moc nešlo a navíc byl dost široký a tak na šateček, už jsem šikmý proužek koupila v galnterii.
Mimi

My scene

8. května 2010 v 9:44 Novinky
Tak po dlouhém období netvoření (s psychických důvodů) jsem se opět dala do šití. Řikala jsem si, že bych něco mohla ušít pro Barbínky mých dcer vybrala jsem My scene a vybrala ze střihů overal.
Minulý mněsíc jsem si koupila bavlnu s modrými malými kytičkami a tak jsem si řikala, že ji skusím použít. Ušila jsem vystřih byl trošku hluboký a tak jsem  na něj našila mašličku a jelikož mi to připadalo takové chudé přidala jsem ještě do pasu stužku s které jsem dělala mašličku na vystřih.
Nevypadá to špatně, ale šití na Barbie opúravdu neí moje parketa i když asi ještě někdy něco uritě stvořím kvuli dětem.

My scene