Zákazkové šití oblečení především na BJD doll

Leden 2010

Del v pyžamku

29. ledna 2010 v 10:07 Delilah
Pyžamko už mám doma delší dobu a dokonce i nafoceno, ale nějak jsem nebyla schopna fotku dříve vložit takže až teď. Pyžamko jsem vydražila na e-bay.


Delilah v ružovém ponožovém svetříku

29. ledna 2010 v 9:53 Delilah
Inspiraci jsem si pujčila od Dezi která na Damě ukazovala obleček s ponožek. Nahodou jsem mněla štěstí a sehnala ponožky s norským vzorem a tak jsem se pustila do šití svetříku ovšem první pokus nedopadl dobře a tak jsem musela počkat až mi dcera přiveze z Ostravy další ponožky. Včera mi je přivezla a tak jsem se hned dala do šití. Šila jsem především na stroji, vše bylo potřeba zaentlovat akorát rukávy jsem vsazovala ručně, jelikož svetřík nemá boční švy a tak byl prostor na přišití rukávku dost malý, aby se vlezl pod patku stroje. K svetříku jsem ještě ze zbytku ponžek udělala čepičku a podkolenky. No a když jsem mněla ušito zvažovala jsem co k tomu kalhoty se mi k tomu tak nějak nehodily na kamaše jsem neměla material a tak jsem ušila skladanou sukni není dokonalá protože jsem přesně nevěděla jak na to. No a nakonec jsem celý obleček doplnila bilýma punčochačema a botičkama, které jsou ovšem koupené.Sarka

15. ledna 2010 v 16:50 Sarah
S Merrinkou jsme si pro Sarinky objednaly na e-bay botičky (botičky jsou původně pro panenku American girl, ale Saře docela padnou) a když už mi došly, tak jsem knim musela přece něco spichnout. A tak jsem sedla a dva dny šila.Nejdřív jsem si u obou dílů oblečku musela vykreslit střihy. Pak jsem ušila spodní šatičky s roláčkem s manželova bývalého natělníku. Roláček nebyl součastí střihu takže jsem si ho nějak vymyslela a přišila k zakladním šatičkám. Jako další přišla na řadu zastěrka, na tu jsem použila látku novou nejdřív jsem vytahla květinkovou, ale nakonec jsem se rozhodla pro medvídkovou. Několikrát jsem parala zastěrku, protože přesto jsem se snažila si dát pozor abych nedělala chyby, bohužel se mi přece jen chybičky vloudily. I když už jsem chvilemi šilela a mněla chuť stím praštit tak jsem udělala pár pauz a zastěrku došila. Nakonec mám z oblečku velkou radost.